DEĞİŞİME SEN DE KATIL

Hepimiz aile içi istismar ve cinsel şiddeti sona erdirme konusunda üzerimize düşeni yapabiliriz.

Bu konular hakkında bilgi edinmeye, konuşmaya ve kaynakları ve bilgileri paylaşmaya söz vererek fark yaratabilirsiniz.

KAMPANYAYA KATIL

HAREKETE GEÇ

FARK YARAT

Birleşmiş Milletler Suç ve Uyuşturucu Ofisi (UNODPC)’nin verilerine göre kadınlar için en tehlikeli yerin evleri olduğunu biliyor musun?

 

TURKEY SAYS NO MORE, TÜRKİYE GENELİNDE İÇİ TACİZ VE CİNSEL ŞİDDETE SON VERMEK İÇİN BİR BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASIDIR.

We Play Equal, Turkey Says NO MORE kampanyasını başlatarak ve aile içi şiddet ve cinsel saldırı konusunda farkındalık yaratmak ve nihayetinde toplumumuzdaki şiddeti sona erdirmek için ortakları arasında binden fazla grup ve kuruluş bulunan NO MORE ağının bir parçası oluyor. Turkey Says No More, aile içi istismara ve cinsel şiddete karşı aktif bir tavır almak için ülke çapında çeşitli kamu ve kuruluşlarını bir araya getirip, tek bir güçlü, görsel sembol altında bir topluluk oluşturmayı ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Kampanya, bireylerin ve kuruluşların harekete geçmesi ve fark yaratmaya dahil olması için açık kaynaklı araçlar ve kaynaklar sağlar. Birlikte, bu konularla ilgili mitlere ve yanlış anlamalara meydan okuyabilir, kaynakları ve bilgileri paylaşabilir ve nihayetinde gerçek anlamda olumlu bir değişiklik yapmak için birlikte çalışabiliriz. İnanarak, Tepki Vererek ve Yönlendirerek yanıtın bir parçası olun.

Farkındalık

Tacizin farklı tipleri nelerdir?

Sağlıklı ve olumlu ilişkilerin saygı, güvenlik ve eşitliğe dayalı olduğu bir ortamın kurulmasına yardımcı olarak, aile içi şiddeti ve cinsel saldırıyı daha ortaya çıkmadan durdurmada herkes aktif rol oynayabilir.

Tacizi veya şiddeti durdurmak için adımlar atmak, birinin hayatında önemli bir fark yaratabilir ve topluma şiddetin kabul edilemez olduğuna dair güçlü bir mesaj gönderebilir.

NO MORE Vakfı, farkındalığı artırarak, harekete geçirerek ve kültür değişikliğini körükleyerek aile içi şiddeti ve cinsel saldırıları sona erdirmeye adanmıştır.

NO MORE, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, şirketler, devlet kurumları, medya, okullar ve aile içi şiddet ve cinsel saldırı ile ilgilenen bireylerden oluşan en büyük koalisyondan oluşan çığır açan, küresel bir girişimdir. Farklı topluluklardan insanlarla ilişki kurmaya, onlara ulaşmaya ve onlarla birlikte çalışmaya kararlıyız.

NO MORE 2021 HAFTASI KÖŞE BAŞINDA!

NO MORE’un sekizinci yıllık NO MORE Haftası 7-13 Mart 2021’dir. Amacımız, topluluklarımızda bir güvenlik, eşitlik ve saygı kültürü oluşturmaya yardımcı olmak için herkese değişiklik yapma konusunda ilham vermektir. Daha fazla güncelleme, etkinlik ve bilgi için bizi takipte kalın.

COVID-19 ve AİLE İÇİ ŞİDDET

COVID-19’un yayılmasını durdurmak için evde kalmamız gerekmekte. Ancak ev herkes için güvenli bir yer değil. Şiddet mağdurlarının tacizcileriyle birlikte giderek daha fazla evde mahsur kalmasıyla, küresel olarak aile içi şiddet vakaları arttı. Sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırılsa bile bu, aile içi şiddetine maruz kalan bireyler için için kritik bir zaman olmaya devam ediyor.
Bir arkadaşınızın veya sevdiğiniz birinin istismara uğradığından şüpheleniyorsanız, yardım alabilirsiniz. Acil bir durumda, ALO 183‘ü arayın veya +90 (501) 183 0 183 numaralı Whatsapp aracılığıyla bildirin.

We Play Equal

We Play Equal, dijital kampanyalar ve eğitmen eğitimi atölyeleri ile, sporun sosyal dönüştürücülüğünde, genç çocuklarını cinsel ve cinsiyete dayalı şiddetin önlenmesi için cinsiyet eşitliği üzerine eğitmeyi hedefleyen bir projedir.

[email protected]